Weekendowe występy żużlowców Speedway Wandy

Pomimo przerwy w rozgrywkach ligowych zawodnicy Speedway Wandy Kraków nie odpoczywali w weekend. Kilku z nich wzięło udział  w różnych zawodach żużlowych w Europie. W sobotę rozegrano w Debreczynie II rundę Indywidualnych Mistrzostw Węgier. W tych zawodach wystąpili reprezentanci naszej drużyny: Stanisław Burza, Jozsef Tabaka i Kirył Cukanov. Zawody te wygrał Maciej Kuciapa. Najlepszym spośród zawodników Wandy okazał się Stanisław Burza, który zajął 4 miejsce z dorobkiem 10 punktów. Pozycję niżej uplasował się od niego Tabaka. Cukanov z dorobkiem 8 oczek zakończył zawody na 9 pozycji.

W sobotę w lidze niemieckiej udział wzięło 2 zawodników reprezentujących w tym roku Speedway Wandę Kraków Tobias Kroner i Andriej Kudriaszow. Wystąpili oni w barwach MSC Brokstedt Wikinger. Kroner okazał się najlepszym zawodnikiem tej ekipy zdobywając 14 punktów. Kudriaszow wywalczył 9 punktów.

W niedzielę rozegrano kolejną rundę Premier League. Ekipa Newcastle Diamonds pokonała Somerset Rebels 51:42. W ekipie wygranych wystąpił Stuart Robson, który przed sezonem związał się z Wandą Kraków. Robson wywalczył 14 oczek.

W niedzielę nasi żużlowcy rywalizowali w zawodach na Ukrainie i zanotowali tam bardzo dobry występ. Borys Miturski zakończył zawody z dorobkiem 12 punktów. Drugi z naszych reprezentantów Stanisław Burza zgromadził 13 oczek.

źródło: speedwaywanda.pl & forum.speedway.ru & własne

Comments are closed.